MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste wręczenie promes dla OSP w Oławie. W tym roku program "Mały Strażak" wspiera ponad 600 jednostek z Dolnego Śląska

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińska
Wideo
od 16 lat
We wtorek 5 września, w Oławie odbyła się uroczystość wręczenia dotacji na wsparcie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach programu "Mały Strażak" ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, trzy pierwsze powiaty otrzymały czeki okolicznościowe na zakup drobnego sprzętu.

Pierwsze w tym roku uroczyste wręczanie promes dla Ochotniczych straży Pożarnych odbyło się 5 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie. Na dofinansowanie projektu "Mały Strażak" przeznaczono kwotę blisko 12 mln zł dla ponad 600 jednostek OSP.

"Mały Strażak" wspiera finansowo już od 5 lat

Jako pierwsze okolicznościowe promesy otrzymały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wrocławskiego, oławskiego i strzelińskiego. Do okolicznych drużyn strażackich z subregionu wrocławskiego trafiło dziś 66 promes, które wykorzystają na zakup niezbędnego do pracy sprzętu.

- W tym roku ponad 600 jednostek OSP otrzymało wsparcie dzięki dotacjom programu "Mały Strażak". To absoluty rekord i niezmiernie cieszy mnie, że zainteresowanie programem stale rośnie. - mówi Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Szacuje się, że około 60% interwencji strażackich związanych jest z przeciwdziałaniem rożnego rodzaju skażeniom w środowisku.

Jakie sprzęty trafią do OSP w ramach programu "Mały Strażak"?

- Cieszy mnie, że w ciągu 4 lat w kompleksowy sposób udało się wspomóc OSP, bo oprócz "Małego Strażaka" mamy też projekt "Duży Strażak", który finansuje wozy strażackie, udało się nam uchwalić nową ustawę o OSP wraz z dodatkiem emerytalnym dla naszych seniorów strażaków oraz wsparcie dla młodzieżowych drużyn pożarniczych - mówi Paweł Hreniak, Poseł na Sejm.

Zobacz zdjęcia z wręczenia promes dla strażaków z OSP w galerii:

Detektory do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku, prądownice, hełmy, specjalistyczne ubrania. To tylko niektóre z nowych elementów wyposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych, które zostaną zakupione dzięki dotacjom z programu. Nowe wyposażenie pomoże strażakom z 604 jednostek w całym województwie w prowadzeniu akcji zapobiegających skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami oraz w trakcie powodzi, pożarów i wypadków drogowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uroczyste wręczenie promes dla OSP w Oławie. W tym roku program "Mały Strażak" wspiera ponad 600 jednostek z Dolnego Śląska - Gazeta Wrocławska

Wróć na bierutow.naszemiasto.pl Nasze Miasto