Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe drapacze chmur we Wrocławiu. Jest pozwolenie na budowę i będą wyższe od Sky Towera. Czy powstanie wrocławskie city?

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
We Wrocławiu powstanie zespół czterech wieżowców. Najwyższy z nich będzie nieznacznie wyższy od Sky Towera. To jednak Wystarczy do zdetronizowania następcy Poltegoru jako najwyższego budynku we Wrocławiu i trzeciego w Polsce.
We Wrocławiu powstanie zespół czterech wieżowców. Najwyższy z nich będzie nieznacznie wyższy od Sky Towera. To jednak Wystarczy do zdetronizowania następcy Poltegoru jako najwyższego budynku we Wrocławiu i trzeciego w Polsce. Remigiusz Biały / Polska Press
We Wrocławiu powstanie zespół czterech wieżowców. Najwyższy z nich będzie nieznacznie wyższy od Sky Towera. To jednak Wystarczy do zdetronizowania następcy Poltegoru jako najwyższego budynku we Wrocławiu i trzeciego w Polsce. Miasto wydało pozwolenie na budowę. Biurowców na Dolnym Śląsku przybywa, dzięki czemu tworzy się powoli „Wrocławskie City”.

W poniedziałek (21 listopada) we wrocławskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowane zostało pozwolenie na budowę zespołu czterech budynków biurowych z usługami, parkingiem i zagospodarowaniem terenu. Inwestycja miałaby powstać przy ul. Fabrycznej 18.

Nowych drapaczy chmur we Wrocławiu będzie cztery, a najwyższy będzie większy od Sky Towera

Już w 2021 roku inwestor podjął działania na rzecz budowy wieżowców. Jesienią ubiegłego roku została wydana decyzja środowiskowa. W międzyczasie zmienił się też projekt. Najpierw planowana była budowa trzech budynków. Pierwszy o wysokości 138 m, drugi z dwiema wieżami o wysokości 150 m i 174 m i trzeci budynek wysoki na 214 m. To zaledwie 2 metry więcej niż obecnie mierzy Sky Tower. Obecnie projekt uległ zmianie, ale nie zmieniły się plany co do najwyższego z budynków.

W najnowszym wariancie ma powstać kompleks czterech wieżowców:

  • budynek „A” – 53 kondygnacje; wysoki na 214 m,
  • budynek „B”– 41 kondygnacji; wysoki na 166 m,
  • budynek „C”– 32 kondygnacje; wysoki na 130 m,
  • budynek „D” – 33 kondygnacje; wysoki na 134 m.

Oprócz tego w obrębie wieżowców powstałyby mniejsze budynki pięciokondygnacyjne z przeznaczeniem na handel. Powstało by też ponad 1600 miejsc parkingowych. Dachy zostałyby zagospodarowane zielenią. Na chwilę obecną inwestor - OZ BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe nie podaje konkretnej daty rozpoczęcia budowy. Szuka natomiast współinwestorów czego wymaga obecna sytuacja na rynku nieruchomości i wzrost kosztów m.in. materiałów budowlanych. Na razie będzie trzeba wyburzyć przy ul. Fabrycznej 18 stojące tam magazyny.

Deweloperzy się prześcigają w budowie największych biurowców. Czy to już wrocławskie city?

W połowie października oddano do użytku jeden z budynków powstającego w pobliżu pl. Jana Pawła II kompleksu Quorum. Skończony już biurowiec Quorum B to połączenie nowoczesnej architektury z odrestaurowanym budynkiem z cegły.

Jednocześnie trwa budowa 140-metrowej wieży biurowej Quorum B, która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu (osiągnie 35 kondygnacji). Inwestor zapowiada, że ma to być największy kompleks biurowy we Wrocławiu.

W budowie są również Infinity – biurowiec przy ul. Nabycińskiej i trzeci budynek w ramach Nowego Centrum Południowego pomiędzy ulicami Gwiaździstą i Powstańców Śląskich.

We Wrocławiu powstanie zespół czterech wieżowców. Najwyższy z nich będzie nieznacznie wyższy od Sky Towera. To jednak Wystarczy do zdetronizowania następcy Poltegoru jako najwyższego budynku we Wrocławiu i trzeciego w Polsce.

Nowe drapacze chmur we Wrocławiu. Jest pozwolenie na budowę ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto