Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy powiatu gorlickiego wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do Rady Powiatu Gorlickiego.
Wybory do rady powiatu wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość który w jej nowym składzie będzie miał dwunastu przedstawicieli co może zagwarantować samodzielne rządzenie powiatem.
Nowa rada będzie mieć przed sobą sporo wyzwań związanych choćby ze stanem dróg powiatowych czy tez system szkolnictwa zawodowego. Radni będą też musieli skupić się na dalszym wspieraniu szpitala powiatowego. bardzo istotnym elementem wydaje się również stworzenie wspólnej, obejmującej cały powiat strategii promocyjnej.
Okręg nr 1 - Krzysztof Zagórski, Ewa Król, Wojciech Stępień, Witold Kochan, Łukasz Igielski
Okręg nr 2 - Andrzej Matusik, Marcin Krzemiński, Tomasz Kotowicz, Maria Gubała
Okręg nr 3 - Jerzy Haberek, Bogumiła Maniak, Jadwiga Szara, Rafał Knybel
Okręg nr 4 - Mariola Spólnik, Bogusław Bochenek, Andrzej Barna, Jan Morańda, Piotr Koszyk
Okręg nr 5 - Mirosław Waląg, Krzysztof Flądro, Halina Łaś, Stanisław Kaszyk, Przemysław Wszołek
Kandydaci do Rady Powiatu Gorlickiego w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
ZAGÓRSKI Krzysztof Ryszard
KRÓL Ewa Maria
NIEDZIELA Bogusław
PYZNAR Katarzyna Lidia
TRYBUS Maciej Mieczysław
GURBA Grażyna Teresa
JAMRO Edward Franciszek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
TOMASIK Grzegorz
MIGDAR Mariola Kinga
OKARMA Miłosz Jerzy
ZAŁĘSKI Grzegorz Marcin
JUSZCZUK Ewelina Maria
GIERUT Maja Aleksandra
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
STĘPIEŃ Wojciech Wacław
DZIUBINA Roman Józef
OCZKOWICZ Dariusz Andrzej
CZAMARA Kinga Anna
BRZEZIAŃSKI Łukasz
BARAN Aleksandra Grażyna
BUDZIAK Iwona Dorota
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ:
ZAPŁATA Wojciech Marcin
KAMIŃSKA Danuta
BARTKO Paweł Szymon
MARKOWICZ Małgorzata
KŁAPACZ Radosław
GROCHMAL-OLSZANECKA Monika Halina
KUMORKIEWICZ Aleksander Marek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOALICJA GORLICKA KGR”:
KOCHAN Witold Zygmunt
IGIELSKI Łukasz Stanisław
GAJDEK Romana Jolanta
HŁADYK Natalia Anna
WAWRZONEK Grażyna
WĄSOWSKA-SCHIRMER Halina Maria
WOJNARSKI Łukasz Stanisław
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
MATUSIK Andrzej Stanisław
KRZEMIŃSKI Marcin Jan
DĄBROWSKA Małgorzata Wiesława
KRUPA Barbara Dorota
KOGUT Aneta Katarzyna
KOTOWICZ Tomasz Mateusz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
MANIAK Marcin Tomasz
SZUFNARA Sebastian Mateusz
PALUCH Aleksandra Agata
MALINOWSKA Arleta Teresa
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
ZYCH Mirosław Wilhelm
LUDWIN Maria
KOBUS Piotr Stanisław
PYRCIOCH Anna Maria
NABOŻNY Alicja Maria
STASZYŃSKI Andrzej Jerzy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ:
GUBAŁA Maria Felicja
GUZIK Ryszard
LESZKIEWICZ Małgorzata Danuta
KORBICZ Roman Andrzej
SIKORA Sławomir
PIC Monika Dorota
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOALICJA GORLICKA KGR”:
KURZAWA Magdalena Sabina
JUSZCZĘĆ Marcin Łukasz
GUZIK Jerzy
WALEROWSKA Elżbieta Maria
FIRSZT Bogusław Kazimierz
RUTANA Anna Irena
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
HABEREK Jerzy Bronisław
SZUREK Anna Irena
MANIAK Bogumiła Zenobia
JANIKOWSKI Marek Ignacy
NALEPA Małgorzata Elżbieta
NIEMIEC Stanisław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
ZIĘBA Artur Józef
ILASZ Kinga Delfina
MIARECKI Andrzej Józef
GIERUT Wiktoria Katarzyna
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
SZARA Jadwiga Lucyna
WITEK Michał Janusz
KUC Damian Bogusław
GALANT Mieczysław Jan
MAJCHER Agata Halina
ZGRZEBIENIOWSKA Karolina Anna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ:
KNYBEL Rafał Karol
WÓJCIK Jan
STAWARZ Magdalena Maria
SAMBORSKA Elżbieta
KORZENIEC Grzegorz Józef
ŚLIWA-CZECH Aldona Marcelina
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOALICJA GORLICKA KGR”:
RYBCZYK Maciej Witold
SITEK Jolanta Zofia
WYDERKA Lidia Anna
WOŹNICA Włodzimierz
GRYGA-DZIAWGO Paulina Anna
PRZYBYŁOWICZ Dominik Kamil
Okręg nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
SPÓLNIK Mariola
BOCHENEK Bogusław Józef
LUDWIN Marek
ŚWIĘS Marcin Jakub
OLESZKOWICZ Anna Ewa
GRZESIAK Klaudia Halina
SIWIAK Tadeusz Marian
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
BIENIEK Łukasz
MUCHA Andrzej
MICHALIK Monika Malwina
LANG-BIENIEK Sylwia Daniela
MUCHA Jolanta Małgorzata
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
BARNA Andrzej
DRZYMAŁA Wojciech Krzysztof
PRZYBYŁOWICZ Katarzyna Danuta
KRAWCZYK Aleksandra Katarzyna
MATUSZYK Bernadeta Bożena
SZARAWARA Zofia Katarzyna
KUKUŁA Damian Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ:
MORAŃDA Jan
GRĄDALSKI Damian Ryszard
KOSIŃSKI Grzegorz Robert
KUSIAK Bogusława Anna
DRZYMAŁA Joanna Anna
SOBOLSKA Małgorzata Zofia
KŁAPYK Stefan Jan
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOALICJA GORLICKA KGR”:
SEKUŁA Piotr Marcin
SOKÓŁ Paweł Szymon
KOKOCZKA Aleksandra Iwona
DAWIEC Daniel
VAN DOREN Anna Patrycja
BOGOŃ Dorota Zofia
KOSZYK Piotr Aleksander
Okręg nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
WALĄG Mirosław Jan
FLĄDRO Krzysztof
DYL Dorota Zofia
ZIĘBA Teresa
ŁAŚ Halina
DUSZA Tomasz Krzysztof
BIAŁOBOK Maciej Karol
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
MUCHA Kamil
KRÓL Tomasz Daniel
JAMRO Szymon
PTASZEK Małgorzata Ewa
OLSZANECKA Ewa Agnieszka
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
KASZYK Stanisław
SZYMCZYK Michał Jakub
NALEPKA Jerzy Andrzej
GAWLIK Michał Rafał
STĘPIEŃ Jadwiga Teresa
MAGIERA Kinga Karolina
ZABIELNY Magdalena Teresa
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁOPOLSKI RUCH SAMORZĄDOWY ZIEMI GORLICKIEJ:
URBANEK Adam Antoni
WSZOŁEK Przemysław
KALETA Krystyna Urszula
LIGĘZA Agnieszka Iwona
JUSZYŃSKA Katarzyna Jadwiga
GÓRKA Zdzisław Aleksander
JANIK Rafał Michał
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOALICJA GORLICKA KGR”:
KROK Kazimierz
PIJANOWSKI Tomasz Piotr
BARA Katarzyna Joanna
TUBEK Marcin Rafał
SOKOŁOWSKA Karolina Magdalena
MUCHA Włodzimierz Piotr
WIEJACZKA Aleksandra Ewa
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?