Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja oleśnickiej policji nad zalewem w Stradomi Wierzchniej [ZDJĘCIA]

Aleksandra Pieprzycka
Policjanci nad zalewem w Stradomi  Wierzchniej tłumaczyli m.in., jak bezpiecznie korzystać z kąpieliska
Policjanci nad zalewem w Stradomi Wierzchniej tłumaczyli m.in., jak bezpiecznie korzystać z kąpieliska KPP Oleśnica
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" podczas otwarcia sezonu letniego nad zalewem policjanci zorganizowali pokaz ratownictwa wodnego.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą zorganizowały w Stradomi Wierzchniej pokaz ratownictwa wodnego. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Wszystko po to, aby wakacyjny wypoczynek minął bezpiecznie i miło.

Policjanci sięgają po wiele sposobów jak najciekawszego przekazu wiedzy profilaktycznej. W tym roku policjanci wspólnie ze strażakami i ratownikami wodnymi zorganizowali pokazy ratownictwa.

W niedzielę (08.07.18) sprzyjała dobra pogoda, stąd też liczna obecność mieszkańców zaproszonych na otwarcie sezonu letniego nad zalewem w Stradomii Wierzchniej połączony z pokazami.

Policjanci Komisariatu Wodnego na akwenie tuż przy kąpielisku zaprezentowali swoje umiejętności w akcjach ratowniczych. Po wodzie pływały szybkie łodzie motorowe, a funkcjonariusze sprawnie wyciągali z wody pozorantów udających osoby tonące. W pokazach wzięli też udział ratownicy wodni i strażacy. Na lądzie ratownicy zademonstrowali jak udzielić pierwszej pomocy osobie wyciągniętej z wody.

Oprócz zaprezentowanych sytuacji niebezpiecznych, policjanci starali się również wskazać prawidłowe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, czy potrzebującej pomocy. Zademonstrowali odpowiednie chwyty czy sposób bezpiecznego odholowania takiej osoby do brzegu.

Po pokazach mieszkańcy mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy, którym dysponują policjanci, ratownicy czy strażacy.

W pokazach uczestniczył również przewodnik psa służbowego wyspecjalizowanego do wyszukiwania zapachu zwłok z wody i lądu. Obecność czworonoga była ogromną atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania, a jego przewodnik odpowiadał na liczne pytania osób zainteresowanych jego pracą.

Mamy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię korzystających z wodnych kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Życząc wszystkim słonecznej pogody i miłego wypoczynku życzymy również wakacji obfitujących tylko w przyjemne wydarzenia!

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bierutow.naszemiasto.pl Nasze Miasto